top of page

YURTDIŞINDA EĞİTİMİN AVANTAJLARI

Üniversite veya Dil Okulu yurtdışında eğitim almak isteyenler için ideal fırsatlar sunan

Unique Education, Amerika Birleşik Devletleri'nden Birleşik Krallığı, Kanada'dan Avrupa'nın seçkin eğitim kurumlarına kadar 

yüzlerce seçenekle yurtdışında eğitim alma hayallerinizi gerçek kılıyor. 

AMERİKA'DA EĞİTİM

Eğitimlerini ve yaşam tecrübelerini ABD'de ilerletmeyi tercih eden 1,000,000'dan fazla öğrenci ile ABD, Dünya’daki en büyük uluslararası öğrenci popülasyonuna sahip ülkedir. ABD'de yüksek öğrenime kayıtlı tüm öğrencilerin yaklaşık  % 5'i uluslararası öğrencilerdir ve bu öğrencilerin sayıları her geçen gün artıyor. 

Sizin gibi eğitimini Amerika'da devam ettirmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz. ABD'nin sizin için en iyi yer olup olmadığına karar verirken yapacağınız her türlü araştırma için ihtiyacınız olan tüm araçları burada bulacaksınız. ABD'de alacağınız eğitimin sosyal, kültürel ve ekonomik tarafları hakkında sizin için değerli bilgiler topladık.

Amerikada egitim

NEDEN AMERİKA?

Her yıl, ABD'deki uluslararası öğrenci sayısı giderek artmaktadır çünkü giderek daha fazla öğrenci ABD'yi, deneyimlerini artırmak ve eğitimlerine devam etmek istedikleri yer olarak tercih etmektedir. Aslında ABD, günümüzde uluslararası öğrenciler için en popüler ülke konumundadır. Peki, neden pek çok uluslararası öğrenci ABD üniversitelerini seçiyor?

Valizlerinizi hazırlamadan önce, ABD'nin size sunacağı şeyleri öğrenmelisiniz:

İNGİLTERE'DE EĞİTİM

Her yıl yüz binlerce yabancı öğrenci İngiltere'de eğitim görüyor, bu husus İngiltere’yi ABD’den sonra dünyada yurtdışı eğitimi için en çok tercih edilen ikinci ülke yapıyor. İngilizce dilini öğrenmek isteyen öğrenciler için İngilizcenin anayurdundan daha iyi bir seçenek olabilir mi?

Olağanüstü bir yüksek eğitim sistemine ve yüzlerce dünya çapında üniversite ile İngiltere yabancı öğrencilere zengin bir tecrübe kazandırır.  Eğitim danışmanlarımız, yabancı öğrencilere İngiltere’de eğitim alma ve üniversite seçme konusunda yardımcı olur ve seçtikleri ülkelerin tarihi ve kültürü ile yaşam tarzlarına uyum sağlayabilmeleri için bilgi verir. 

NEDEN İNGİLTERE?

İngiltere eğitim alınacak en popüler ülkelerden biri haline gelmiştir. Yüzyıllarca geçmişe dayanan uzmanlıklar, her köşesinde bulunan en üst düzey kurumlar ve diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında olağanüstü bir esneklik,  İngiltere yabancı öğrencilere, diğer İngilizce dilini kullanan ülkelerin belki de sunamayacağı kadar çok olanak sunmaktadır.

Peki, İngiltere'yi ön plana çıkaran şey nedir? Yabancı öğrenciler neden yurtdışı eğitimleri için İngiltere’yİ tercih etmelidir?

KANADA'DA EĞİTİM

Yaşam standartları ve eğitim kalitesi ile dünyanın en yaşanılır ülkelerinden üst sıralarda yer alan Kanada’da son yıllarda uluslararası öğrenci sayısı giderek artmaktadır. En önemli ayrıcalığı ise eğitim kalitesi son derece iyi olan Kanada’nın diğer ülkeler ile kıyaslandığında maaliyetlerinin son derece düşük olmasıdır. Bu nedenle özellikle Türk öğrenciler Kanada’yı son yıllarda İngiltere veya Amerika’ya oranla daha çok tercih etmektedirler. 

ingilterede egitim
Kanadada egitim

NEDEN KANADA?

Kanada birçok araştırmada dünyada en iyi yaşam koşullarına sahip ülkeler arasında gösterilmektedir. Gerçekte de Kanada 2017 yılında US News & World Report tarafından dünyada yaşanacak en iyi ikinci ülke olarak gösterilmiştir. Bunu önemli ölçüde herkesin erişebileceği eğitim sistemine, uzun yaşam beklentisine (olağanüstü genel sağlık hizmeti sayesinde) ve düşük suç oranlarına borçludur. Bu durumda gittikçe daha fazla yabancı öğrenci Kanada’yı tercih etmesine şaşılmamalıdır.

Kanada genel olarak doğasının güzelliği ile bilinir. İnsanlar Kanada’yı hayal ettiklerinde, çoğu zaman geniş, açık arazileri, etkileyici dağları ve olağanüstü ormanları ve gölleri hayal ederler. Ancak Kanada bundan çok daha fazlasını sunmaktadır. Kanada ayrıca modern, gelişmekte olan ve açık fikirli, çok sempatik ve nazik bir halka sahip bir ülke olarak da bilinir. 

AVRUPA'DA EĞİTİM

Avrupa'da eğitim görmek isteyen öğrenciler, herşeyden önce vereceğimiz bilgileri iyi değerlendirerek hangi ülkede eğitim görmek istediğinizi bilmeniz gerekir. Eğitim sisteminin ve kuralların ülkeden ülkeye değiştiğini bilmelisiniz. Sizlere, Avrupa'da ki ve diğer ülkeler hakkında bilgileri, eğitim sistemleri hakkında bilmeniz gerekenleri özet olaraka toparladık. Bu yararlı bilgilerde, öğrenci vizesi edinme, ülkelerin eğitim maaliyetleri, kültürel hususlar ve Avrupa'daki en popüler öğrenim yerlerinden bazılarına yönelik şehir rehberlerini bulabilirsiniz.

Avrupada egitim

NEDEN AVRUPA?

Avrupa’da eğitim almanın avantajlarını ve en önemli kriterlerini burada sizler için özetledik.

  •  Avrupa’da eğitim ücretleri ve yaşam maliyetleri ülkeden ülkeye değişir ancak bazı Avrupa ülkesinin eğitim maliyetleri diğer ülkelere kıyasla son derece uygundur.

  •  Avrupa’da son derece yüksek standartlarda eğitim alacağınıza ve diplomanızın dünyanın her yerinde geçerliliği olacağından emin olabilirsiniz

  •  Avrupa’da hangi ülkede olursanız olun, alacağınız Schengen vizesi ile bütün Avrupa kıtasını gezme hakkına sahip olacaksınız

  •  Avrupa’da lisans ya da yüksek lisans eğitimi alan bir öğrenciyseniz, İngilizce dışında ikinci dil öğrenebilme ihtimaliniz çok yüksektir.

  •  Hangi okuldan mezun olursanız olun, işverenler için her zaman rakiplerinize oranla bir adım önde olacaksınız.

AVUSTRALYA'DA EĞİTİM

Eğer Avustralya'da okumak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Binlecde ders programı sunulan bu güzel ülkede, sizlere baştan sona yardımcı olacak en iyi rehberi hazırladık. Avusuralya’da eğitim gören ve yaşayan yabancı öğrenciler eğitim programlarını geliştirici, eğlenceli ve ödüllendirici bulurlar.

Avusturalya’da yabancı bir öğrenci olarak sizi genç, samimi ve fırsatlarla dolu bir ülkede yaşam, gelişim ve eğitim bekliyor. Başarılı şekilde eğitimlerini tamamlayan yabancı öğrenciler küresel iş pazarına oldukça hazırlıklı olduklarını keşfedecekler.

Avustralyada egitim

NEDEN AVUSTRALYA?

Çoğu kişi Avustralya'yı düşündüğünde, ülkenin ortalarında yer alan ormanlık bölgelerin geniş arazisini, kanguruları, koala ayılarını ve temiz havayı ve suyu hayal eder. Ancak Avusturalya bundan çok daha fazlasını sunmaktadır! Birçok yabancı öğrenci yurtdışı eğitimi için Avusturalya’yı samimi, sakin doğası, olağanüstü eğitim sistemi ve yüksek yaşam standardı için tercih eder.

bottom of page