top of page

YURTDIŞI DİPLOMA PROGRAMI

Diploma programları Master/MBA Programlarına alternatif olarak, Amerika’nın önde gelen üniversitelerinde verilen programlardır. Bu üniversitelerin Master/MBA programlarına giriş şartları çok zordur. Ancak bu üniversitelerden alacağınız bir diploma programı ile kariyer hayatınıza ivme kazandırarak hem Amerika’da hem de dünyanın diğer ülkelerinde ayrıcalıklı bir konuma sahip olursunuz. 

 

NEDEN YURTDIŞI DİPLOMA PROĞRAMI

Diploma programları birçok açıdan Master/MBA Programlarına nazaran çok daha avantajlıdır: 

 

  • Master programları teorik ağırlıklı programlardır ama Diploma Programları iş dünyasına yönelik programlardır. Ders verenler de iş dünyasından gelen profesyoneller olduğundan onların tecrübelerinden yararlanma imkanına sahip olursunuz. 

 

  • Okuduğu bölüm üzerine farklı bir kariyer çizmek isteyen ya da kendi sektöründeki becerilerini geliştirmek isteyenler için idealdir. Örneğin; mühendislik alanında lisans diploması almış bir kişi işletme, proje yönetimi veya pazarlama üzerine bir diploma programına katılarak farklı alanlarda uzmanlaşabilir. 

 

  • Üniversite mezuniyetinden sonra zaman kaybetmeden direkt Diploma Programlarına başlayabilirsiniz.

 

  • Diploma programlarının giriş şartları Master/MBA programlarınınkinden çok daha esnektir: örneğin GMAT/GRE testlerini almanız gerekmez, MBA için istenen en az 2 senelik iş tecrübesi şart değildir.

 

  • Seçeceğiniz üniversiteye göre programlar değişmekle birlikte programın bir bölümü olarak Amerika’daki bir firmada, diploma aldığınız konu üzerine ücretsiz staj yapma hakkını elde edersiniz.

 

  • Minimum 9 aylık bir diploma programının ardından Amerika’da 1 senelik ücretli yasal çalışma hakkını elde edersiniz ki bu sizin rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar.

 

  • Diploma programları Master/MBA programlarına göre çok daha kısa sürede bitirilebilir. Bu şekilde hem zamanınızdan hem de bütçenizden tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca iş hayatına bir an önce, tecrübeli bir şekilde atılarak kariyer basamaklarını tırmanırsınız. 

bottom of page