top of page

Melekler Şehri Los Angeles

Güncelleme tarihi: 20 Haz 2018Amerika’nın California Eyaletinde bulunan ve “Melekler Şehri” olarak bilinen Los Angeles, dünyaca ünlü eğlence merkezi Hollywood’un da bulunduğu canlı ve çok kültürlü bir ortamda eğitim görmek isteyen öğrenciler için her zaman bir ayrıcalıktır.

Dünyanın teknoloji merkezlerinden biri olan California’daki Silikon Vadisi’ni keşfedebilir; Tesla, Fox Media, Mgm gibi dünyaca ünlü şirketlerinde staj yapma imkanı yakalayabilirsiniz. Ayrıca muhteşem plajlarında dinlenebilir, Disneyland veya Universal Studios ziyaretlerine giderek eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz.


Los Angeles’ta Eğitim

Los Angeles’ta eğitim kalitesi üst düzeydir. İşletme, hukuk, tıp, sosyal bilimler, kültürel araştırmalar, gazetecilik ve medya gibi yüksek performanslı kurslar uluslararası öğrencilerin tercih ettiği başlıca bölümler arasında yer almaktadır.

Kendinizi eğlence endüstrisine tanıtmak için kısa süreli ihtisas kurslarına katılabilir veya animasyon, özel efektler, ses mühendisliği, oyunculuk, yaratıcı yazarlık, ve daha birçok ilgili konularda eğitim alabilirsiniz. Bu noktada, değerli öğrencilerimizin isteğine, not ortalamasına ve ailelerin maddi güçlerine göre en doğru okulları sizlere sunmaktayız.


Los Angeles’ta Konaklama Giderleri

  • Eğer yurtta kalmak isterseniz maliyeti yemek dahil ortalama 1000$ civarındadır.

  • Tek kişilik üniversitelerin apartman daireleri yaklaşık 1200$ civarındadır. Eğer iki kişi kalmak isterseniz maliyetiniz yarı yarıya düşmektedir.

  • Kampüs dışında ise kiralık evler 1200$’dan başlamaktadır.

  • Üniversite öncesi dil eğitimi almak için gelenler, genelde aile yanlarında kalmaktadırlar ve öğrenci California hayatına genelde daha çabuk uyum sağlar.


Los Angeles’ta Yaşam Maaliyeti

Amerika’nın batı yakası oldukça pahalı olarak bilinmektedir. Bu kentlerin en başında Los Angeles gelmektedir. Ucuz bir odada kalmayı planlarsanız aylık masrafınız 800$ civarında olacaktır. Yiyecek ve içecek masrafınız ise aylık 400$’a ulaşabilmektedir.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page