top of page

05 Kas Cum

|

Antakya

Güneyde Gezinti HATAY

Tarih Severler, Midesine Düşkün Olanlar! Hatay’a gidiyoruz!

Güneyde Gezinti HATAY
Güneyde Gezinti HATAY

Saat ve Yer

05 Kas 2021 07:00 – 07 Kas 2021 19:00

Antakya, Antakya/Hatay, Türkiye

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış; farklı kültürleri ve inançları bir arada tutmayı başarabilmiş, bereketli toprakları ve yemek kültürünün zenginliği ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi olan Hatay’ı keşfetmeye ne dersiniz? Sıkı durun çünkü sizi hem tarih hem kültür hem zenginlik hem de yemek olarak harika bir keşif gezisi bekliyor.

Hatay’a gittiğimizde nereleri mi göreceğiz? Bu şehri ve tarih boyunca üstlendiği misyonu iyi anlamak için Hatay Arkeoloji Müzesi mutlaka uğrayacağımız yerlerden birisi. Antik döneme ait eserlerin sergilendiği bu müze aynı zamanda dünyanın en büyük mozaik sergileme alanına da sahiptir.

Bu şehrin inanç zenginliğini anlamak için bir diğer adres de St. Pierre Kilisesi’dir. Hatay’da ilk Hristiyanların gizli toplantıları için kullandıkları bu mağara Hristiyanlığın en eski kiliselerinden biri olarak kabul edilir ve Hristiyan âlemi için oldukça önemlidir.

Antakya, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığı gibi; Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alması ve bereketli toprakları sayesinde ticaretin kalbinin de attığı bir yer olmuştur. Şehrin bu yüzünü tanımak için çok eski dönemlerden itibaren şehirde ticaretin merkezi konumunda bulunan Uzun Çarşı’yı da mutlaka ziyaret edeceğiz.

Tabii ki Hatay denince akla gelen ilk şeylerden birisi zengin yemek kültürü. Kültürel zenginliği sofrasına da yansımış olan bu güzel şehirde Humus, İçli Köfte (Oruk), meşhur soslu dönerleri, tepsi kebabı ve özellikle künefelerinden yemeden dönmeyeceğiz.

Not: Fiyat teklifi ve detaylı bilgilendirme için ‘info@uniqueeducation.com.tr’adresine mail atabilir veya 0530 913 90 80 numaralı şirket WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page